Grans novetats en la Secció de Tennis per a tots els socis i equips sèniors

13/02/2020

Des de la Secció de Tennis de l'RCTB-1899 s’està treballant fermament per tal de millorar els serveis cap els nostres socis i sòcies sèniors, així com també per perfeccionar el seu nivell de tennis i la de tots els nostres equips. En aquest sentit, s’emprendran a partir d’ara una sèrie d’iniciatives per tal de satisfer, encara més, les necessitats de tothom.

1.- ENTRENAMENTS TEMÀTICS

Actualment, des de la Secció de Tennis Sènior, tots els equips tenen la possibilitat de fer entrenaments preparatoris abans de les semifinals o finals dels grans tornejos. Ara, s’ha decidit impulsar properament un nou servei d’entrenaments temàtics gratuïts, que es faran un dia de cada mes de 18h a 21h.
Seran sessions dirigides a majors de 18 anys i en cada una d’elles s’anirà treballant una qüestió tàctica o tècnica específica. Un dia es treballarà el cop de dreta, un altre el de revés, posteriorment el servei, tàctica de dobles, la volea, etc. Aquests entrenaments estaran impartits pels millors professionals de l’Escola de Tenis i, ocasionalment, també es comptarà amb la presència de jugadors professionals. Aquestes sessions de perfeccionament es realitzaran en grups però seran força individualitzades, intentant que cada soci potenciï el seus punts forts i vagi polint els seus punts més dèbils.
Les dates previstes d’aquests entrenaments seran les següents:

 • 27 de febrer: dreta
 • 19 de març: revés
 • 28 de maig: servei
 • 18 de juny: tàctica de dobles
 • 17 de setembre: dreta
 • 29 d’octubre: revés
 • 26 de novembre: servei
 • 17 de desembre: tàctica de dobles

Quan s’apropi la data de cada un d’aquests entrenaments, el Club anunciarà el procés d’inici d’inscripció, que haurà de fer-se enviant un correu a la responsable de la secció de veterans, l’Ana Segura, al correu asegura@rctb1899.es
 
2.- ATENCIONS ALS EQUIPS SÈNIORS DE L’RCTB-1899

A banda d’aquest nou servei dirigit a tots els nostres socis i sòcies majors d’edat, el Club també vol cuidar als seus equips i és per això que s’ha decidit que tots els jugadors que participin en alguna eliminatòria de Campionats d’Europa, Espanya o Catalunya, obtinguin cadascun d’ells una vestimenta de l’RCTB-1899 gratuïta (un cop l’any) i un tiquet de beguda en cada eliminatòria que disputin amb el seu respectiu equip.
 
3.- CALENDARI D’ESDEVENIMENTS 2020

La Secció de Tennis Sènior ha dissenyat tot un calendari d’activitats anuals de tennis que detallem a continuació:

 • 23 de febrer: I Campionat de Tennis Pares i Fills
 • 14 i 15 de març: Finals del 99º Campionat Social de Tennis
 • 31 de maig:  Laver Cup
 • 13 de juny: Team Europe vs Team World
 • 24 al 28 de juny: ITF Senior
 • Torneig Vintage (data a determinar)
 • XXVII Shoot Out - Trofeu VistaOptica (data a determinar)
 • XVII Memorial Xavi Abella (data a determinar)

(Aquests esdeveniments són susceptibles de canvi de data i de format. Es pot consultar la informació en el calendari i l’agenda publicats a la web del Club: www.rctb1899.es )